ПРО ІНСТИТУТ
 
АБІТУРІЄНТАМ
 
СТУДЕНТАМ
 
КОЛЕДЖ
 
ЦДН
КОНТАКТИ
 
 
 
 
 
 

ПРОФЕСІЯ ОЦІНЮВАЧ-ЕКСПЕРТ

Професія оцінювача-експерта з оцінки власності не менш складна і відповідальна, ніж інші професії напряму «Економіка і підприємництво». Адже оцінювач-експерт з оцінки власності винен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

Чим займається оцінювач-експерт?
Оцінка нерухомості, визначення вартості виробничої лінії на фабриці, оцінка збитку, заподіяного в автомобільній аварії вимагає професійної роботи оцінювача. Експерт з оцінки – це математик, що працює з формулами, маркетолог, що досліджує ринок, економіст, який веде розрахунки, юрист, що оформляє документи, – все в одній особі. Необхідно перелопатити гору бухгалтерської документації, проаналізувати нинішній стан ринку і його тенденції, провести дослідницьку роботу по базах даних, вибрати методологію розрахунку оцінки залежно від об'єкту. Одна справа оцінювати уживаний вертоліт, зовсім інше – визначати вартість збитку автотранспорту при ДТП. Головне питання, на яке зобов'язаний відповісти оцінювач: "Скільки?", а глибина і аргументація відповіді покаже його компетентність.

Специфіка професії оцінювача-експерта:
Плюси професії:
Це дуже поважана і прибуткова професія.
Мінуси професії:
Робочий день оцінювача ненормований.

Де працює оцінювач-експерт?
Спеціалізовані оцінні фірми.

Особисті якості:
Робота оцінювача вимагає аналітичного складу розуму, уважності, скрупульозності і терпіння.

Як стати оцінювачем-експертом?
Зробити кар'єру в цьому бізнесі можна лише з вищою освітою. У Житомирі «молодших спеціалістів» з оцінки готує лише Коледж при Житомирському інституті МАУП на базі 9 класів – денна форма навчання, на базі 11 класів – заочна форма навчання.
Строк навчання 3 роки. Після закінчення Коледжу іде зарахування до Житомирського інституту МАУП на 3-й курс за відповідним напрямом або на 2-й за невідповідним напрямом без сертифікатів ЗНО.